ACM4520-901-2P-T000
Description
CMC 2.3A 2LN 900 OHM SMD
DataSheet
ACM4520-901-2P-T000 PDF
Type Description
Series:ACM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:900 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.3A
DC Resistance (DCR) (Max):60mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height (Max):0.079" (2.00mm)