DKLP-0231-0540
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 5A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DKLP-0231-0540 PDF
Type Description
Series:DKLP-1
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):126mOhm
Voltage Rating - DC:760V
Voltage Rating - AC:540V
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:UR
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)