PFC2225BNP-502
Description
COMMON MODE CHOKE 5MH 3A 2LN TH
DataSheet
PFC2225BNP-502 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):81mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)