ACM1513-551-2PL-TLHF
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 10A 2LN 550 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ACM1513-551-2PL-TLHF PDF
Type Description
Series:ACM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:550 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):4mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.591" L x 0.512" W (15.00mm x 13.00mm)
Height (Max):0.236" (6.00mm)