B82731H2601A030
Description
CMC 39MH 600MA 2LN TH
DataSheet
B82731H2601A030 PDF
Type Description
Series:B82731
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:39 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height (Max):0.610" (15.50mm)