MCZ2010CH900L4TA0G
Description
CMC 100MA 4LN 90 OHM SMD
DataSheet
MCZ2010CH900L4TA0G PDF
Type Description
Series:MCZ-CH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):3Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max):0.024" (0.60mm)