SS11VL-R08125
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 12.5MH 800MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SS11VL-R08125 PDF
Type Description
Series:SS
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:12.5 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):740mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.866" L x 0.571" W (22.00mm x 14.50mm)
Height (Max):0.807" (20.50mm)