ELF-24V010A
Description
COMMON MODE CHOKE 1A 2LN TH
DataSheet
ELF-24V010A PDF
Type Description
Series:V
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):608mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.457" L x 0.945" W (37.00mm x 24.00mm)
Height (Max):1.673" (42.50mm)