SS17VA-R10025
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 2.5MH 1A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SS17VA-R10025 PDF
Type Description
Series:SS
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.5 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):380mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.669" L x 0.472" W (17.00mm x 12.00mm)
Height (Max):0.634" (16.10mm)