RN222-1.5-02-10M
Description
CMC 10MH 1.5A 2LN TH
DataSheet
RN222-1.5-02-10M PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max):1.165" (29.60mm)