SC-15-E350H
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 3.5MH,15A, 0.02OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC-15-E350H PDF
Type Description
Series:SC
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3.5 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):15A
DC Resistance (DCR) (Max):20mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.969" Dia (50.00mm)
Height (Max):1.102" (28.00mm)