SRF0602-331Y
Description
CMC 330UH 300MA 2LN 900 OHM SMD
DataSheet
SRF0602-331Y PDF
Type Description
Series:SRF0602
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:900 Ohms @ 3 MHz
Inductance @ Frequency:330 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.256" L x 0.142" W (6.50mm x 3.60mm)
Height (Max):0.071" (1.80mm)