C301306-202NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 2MH 16A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
C301306-202NHF PDF
Type Description
Series:C301306
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):16A
DC Resistance (DCR) (Max):8mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.713" L x 1.713" W (43.50mm x 43.50mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)