SSRH24NHS-25130
Description
CMC 13MH 2.5A 0.111OHMWIDE IMPED
DataSheet
SSRH24NHS-25130 PDF
Type Description
Series:SSRH
Package:Bulk
Part Status:Active
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:13 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.004" L x 1.004" W (25.50mm x 25.50mm)
Height (Max):0.709" (18.00mm)