CM6149-224
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
CMC 220UH 1A 2LN SMD
DataSheet
CM6149-224 PDF
Type Description
Series:CM6149
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:220 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):60mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.285" L x 0.285" W (7.24mm x 7.24mm)
Height (Max):0.210" (5.33mm)