DCM232315H-203NHF
Description
CMC 20MH 700MA 2LN TH
DataSheet
DCM232315H-203NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:20 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):520mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height (Max):0.610" (15.50mm)