CM9900-563
Description
CMC 56UH 3.5A 2LN TH
DataSheet
CM9900-563 PDF
Type Description
Series:CM9900
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:56 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3.5A
DC Resistance (DCR) (Max):18mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.839" L x 0.740" W (21.30mm x 18.80mm)
Height (Max):0.669" (17.00mm)