B82723J2601N001
Description
CMC 47MH 600MA 2LN TH
DataSheet
B82723J2601N001 PDF
Type Description
Series:B82723
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:47 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.65Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.102" L x 0.591" W (28.00mm x 15.00mm)
Height (Max):1.201" (30.50mm)