B82731M2132A030
Description
CMC 6.8MH 1.3A 2LN TH
DataSheet
B82731M2132A030 PDF
Type Description
Series:B82731
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:6.8 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.3A
DC Resistance (DCR) (Max):280mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.827" L x 0.591" W (21.00mm x 15.00mm)
Height (Max):0.807" (20.50mm)