SC-35-D010JH
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 10MH,35A, 0.0018OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC-35-D010JH PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):35A
DC Resistance (DCR) (Max):1.8mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.496" Dia (38.00mm)
Height (Max):1.240" (31.50mm)