C301369A-532NU
Description
CMC 5.3MH 7.6A 2LN TH
DataSheet
C301369A-532NU PDF
Type Description
Series:C301369A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5.3 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):7.6A
DC Resistance (DCR) (Max):27mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.339" L x 1.339" W (34.00mm x 34.00mm)
Height (Max):1.024" (26.00mm)