SCF12-025-1100J
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 11.9MH,2.5A, 0.0826OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SCF12-025-1100J PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:11.9 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):82.6mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Height (Max):0.630" (16.00mm)