MS548-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
54.8 X 40.8 X 11MM EMI/RF SHIELD
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS548-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.433" (11.00mm)
Length - Overall:2.157" (54.80mm)
Width - Overall:1.606" (40.80mm)