SSRH7H-M08169
Description
CMC 16.9MH 800MA 2LN TH
DataSheet
SSRH7H-M08169 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:16.9 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):560mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.571" W (18.00mm x 14.50mm)
Height (Max):0.472" (12.00mm)