LF2020NP-223
Description
CMC 22MH 400MA 2LN TH
DataSheet
LF2020NP-223 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:22 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.04Ohm
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.827" L x 0.638" W (21.00mm x 16.20mm)
Height (Max):0.886" (22.50mm)