SSR10V-21038
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 3.8MH,2.1A, 0.00015OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SSR10V-21038 PDF
Type Description
Series:SS
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3.8 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.1A
DC Resistance (DCR) (Max):150mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.925" L x 0.512" W (23.50mm x 13.00mm)
Height (Max):0.827" (21.00mm)