UF1717V-600Y1R0-03
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 60UH 1A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
UF1717V-600Y1R0-03 PDF
Type Description
Series:UF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:60 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-20°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.689" L x 0.433" W (17.50mm x 11.00mm)
Height (Max):0.669" (17.00mm)