ELF-25F106A
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 600MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ELF-25F106A PDF
Type Description
Series:F
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.24Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.102" L x 0.984" W (28.00mm x 25.00mm)
Height (Max):0.591" (15.00mm)