
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 2 |
| Impedance @ Frequency: | - |
| Inductance @ Frequency: | 2 mH @ 10 kHz |
| Frequency Coupled to Inductance @ Frequency: | - |
| Current Rating (Max): | 3A (Typ) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 55mOhm (Typ) |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Ratings: | - |
| Approval Agency: | UR, VDE |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 0.886" L x 0.846" W (22.50mm x 21.50mm) |
| Height (Max): | 0.531" (13.50mm) |
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pin |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RN114-3-02 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CMC 27MH 600MA 2LN TH
CMC 600UH 1A 2LN TH
CMC 100MA 4LN 65 OHM SMD
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 1808
CMC 2MH 3A 2LN TH
M55342K 100PPM 0603 698 0.1% R W
CONN ZSFP+ RCP W/CAGE 2X1 40P RA