DFK-33-0002
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 3A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DFK-33-0002 PDF
Type Description
Series:DFK
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):150mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.299" L x 1.299" W (33.00mm x 33.00mm)