TLH10UA1121R8
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 1100UH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
TLH10UA1121R8 PDF
Type Description
Series:*
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.1 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.8A
DC Resistance (DCR) (Max):126mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max):0.689" (17.50mm)