CMX1211Z181B-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
CMC 180UH 32A 2LN SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CMX1211Z181B-10 PDF
Type Description
Series:CMX
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:180 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):32A
DC Resistance (DCR) (Max):1.35mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:1.240" L x 0.984" W (31.50mm x 25.00mm)
Height (Max):0.748" (19.00mm)