MCM-9070M-222-RU
DataSheet
MCM-9070M-222-RU PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:2.2 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):60mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height (Max):0.189" (4.80mm)