DKIL-0346-20D6
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 20A 3LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DKIL-0346-20D6 PDF
Type Description
Series:DKIL-3
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):20A
DC Resistance (DCR) (Max):5mOhm
Voltage Rating - DC:760V
Voltage Rating - AC:540V
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:UR
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)