MEM2012TC470
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FILTER LC(T) 47PF SMD
Catalog
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
DataSheet
MEM2012TC470 PDF
Type Description
Series:MEM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Low Pass
Filter Order:3rd
Technology:LC (T-Type)
Number of Channels:1
Center / Cutoff Frequency:-
Attenuation Value:-
Resistance - Channel (Ohms):0.12
Current:1 A
Values:C = 47pF
ESD Protection:No
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:Data Lines for Mobile Devices
Voltage - Rated:12V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height:0.030" (0.76mm)