4420P-601-270/500
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FILTER RC(T) 27 OHM/50PF SMD
Catalog
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
DataSheet
4420P-601-270/500 PDF
Type Description
Series:601
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Low Pass
Filter Order:1st
Technology:RC (T-Type)
Number of Channels:8
Center / Cutoff Frequency:-
Attenuation Value:-
Resistance - Channel (Ohms):27
Current:-
Values:R = 27Ohms, C = 50pF
ESD Protection:No
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Voltage - Rated:25V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Size / Dimension:0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height:0.114" (2.90mm)