SFAKC5000331MC0
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 330PF 500V AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SFAKC5000331MC0 PDF
Type Description
Series:SFAK
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:13dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)