SFKKC5000682MX0
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 6800PF 500V AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SFKKC5000682MX0 PDF
Type Description
Series:SFKK
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:39dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.173" Dia x 0.417" L (4.40mm x 10.60mm)