W3F15C2228AT1A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 50V 1206
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
W3F15C2228AT1A PDF
Type Description
Series:W3F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:-20%, +50%
Voltage - Rated:50V
Current:300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):600mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):0.050" (1.27mm)