SFBCL5000151MC0
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
DataSheet
SFBCL5000151MC0 PDF
Type Description
Series:SFBC
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:10dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.362" L (4.75mm x 9.20mm)