SFCML5000103MX0
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 500V AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SFCML5000103MX0 PDF
Type Description
Series:SFCM
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:43dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.453" L (6.35mm x 11.50mm)