
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EMIFIL®, NFM31 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Current: | 10 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 1.5mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Thread Size: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of NFM31KC103R2A3L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU 3300PF 500V AXIAL
CAP FEEDTHRU 330PF 500V AXIAL
CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
CAP CER 0.82UF 10V X7R 1808
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1210
CAP FEEDTHRU 0.01UF 100V 1206
LED SUPER RED CLEAR SMD