SFBLP5000442ZX1
Description
CAP FEEDTHRU 4400PF 500V AXIAL
DataSheet
SFBLP5000442ZX1 PDF
Type Description
Series:SFBL
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:4400 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:500V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:47dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:X7R
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.362" L (4.75mm x 9.20mm)