
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FN 751X |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Current: | 100 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 0.23mOhm (Typ) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Ratings: | Y2 |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Axial - Threaded Terminals |
| Size / Dimension: | 1.260" Dia x 4.449" L (32.00mm x 113.00mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M20x1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 |
Current price of FN7511-100-M8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU 680PF 500V AXIAL
CAP FEEDTHRU 0.022UF 100V 1206
CAP FEEDTHRU 220PF 500V AXIAL
CAP CER 1000PF 6KV X7R 2225
CAP CER 0.15UF 500V X7R 1812
CONN RCPT ML MINI XLR 3P SDR CUP
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 1KV AXIAL