SFJNC5000473MX1
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 500V AXIAL
DataSheet
SFJNC5000473MX1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Current:15 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)