
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 500 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 11000V (11kV) |
| Current: | 50 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Bolt Mount |
| Package / Case: | Axial - Threaded Terminals |
| Size / Dimension: | 2.560" Dia x 4.724" L (65.02mm x 120.00mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M10 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of DB045120WE50136BH1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
CAP FEEDTHRU 2.2UF 20% 50V AXIAL
CAP FEEDTHRU 1800PF 12KV AXIAL
N-SJB/TNC-SJ LMR40 1M
WHITE/9800 K
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
CAP FEEDTHRU 500PF 11KV AXIAL