
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 3000V (3kV) |
| Current: | 5 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Bolt Mount |
| Package / Case: | Axial - Threaded Terminals |
| Size / Dimension: | 1.339" Dia x 2.360" L (34.00mm x 59.94mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M4 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of DB016060BC15238BJ1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU 6800PF 500V AXIAL
CAP FEEDTHRU 0.15UF 200V AXIAL
CAP FEEDTHRU 1500PF 10KV AXIAL
IC BUF NON-INVERT 5.5V 48TSSOP
IC PLL FRAME RATE COMM 16-SOIC
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
CAP FEEDTHRU 1500PF 3KV AXIAL