
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFJN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.033 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Current: | 15 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Axial, Bushing |
| Size / Dimension: | 0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M6x0.75 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of SFJNL5000333MX0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU 2700PF 14KV AXIAL
CAP FEEDTHRU
CAP FEEDTHRU 4700PF 500V AXIAL
CAP CER 200PF 25V C0G/NP0 RADIAL
SFERNICE THIN FILMS
CAP FEEDTHRU 0.033UF 500V AXIAL
BRIDGE RECT 100V 3A GBP