BK0603HS121-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
BK0603HS121-T PDF
Type Description
Series:BK
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):450mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)