BLM15GG471SN1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
DataSheet
BLM15GG471SN1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM15
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.3Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)